Przejdź do głównej treści

KONKURS ARCHITEKTONICZNY

SCHRONISKO TURYSTYCZNE Z WIEŻĄ WIDOKOWĄ NA GÓRZE JEŻOWA WODA

Skład Jury Konkursu
„Schronisko turystyczne na górze Jeżowa Woda z restauracją i tarasami widokowymi"

Do Gremium Jurorskiego konkursu na projekt “Schroniska Turystycznego na górze Jeżowa Woda z restauracją i tarasami widokowymi” zaprosiliśmy najwybitniejszych specjalistów z dziedziny architektury i sztuki, konstruktorów oraz naukowców.

Wojciech Siudmak
SENIOR JURY

Wojciech Siudmak

Jeden z najbardziej znanych w świecie polskich malarzy, rzeźbiarz. Czołowy przedstawiciel realizmu fantastycznego.

Jeden z najbardziej znanych w świecie polskich malarzy, rzeźbiarz. Czołowy przedstawiciel realizmu fantastycznego. Ukończył studia m.in. w École des Beaux-Arts. Mieszka i tworzy we Francji. Ponadczasowa i głęboko indywidualna sztuka Siudmaka, daleka od teoretyzowania i mody, urzeka renesansową perfekcją oraz wykraczającą poza normy wyobraźnią, fascynuje bogactwem intelektualnym. Świat artysty jest jedyny w swoim rodzaju, pełen osobistej symboliki, fantastycznych postaci i konstrukcji opartych na nieoczekiwanych splotach myślowych. Inspiruje go wszechświat oraz prace fizyków i astrofizyków. Uważa ich za awangardę naszych czasów, nie tylko naukową, ale i w pewnym sensie artystyczną.

Wiesław Cholewa

Wiesław Cholewa

Prezes Zarządu Fundacji IDEANOVA, wieloletni Prezes Zarządu i Przewodniczący Rad Nadzorczych firm z terenu całej Polski, m.in Murapol S.A.

Prezes Zarządu Fundacji IDEANOVA, wieloletni Prezes Zarządu i Przewodniczący Rad Nadzorczych firm z terenu całej Polski, m.in Murapol S.A.. Ukończył Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki z tytułem magistra inżyniera Budownictwa Lądowego. Do kręgu jego zainteresowań należą design, architektura, sztuka oraz podróże off-road. Chętnie angażuje się również w działalność społeczną.

Damian Jabłeka

Damian Jabłeka

Wicedyrektor Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Z wykształcenia astronom. Miał okazję współpracować przy badaniach astronomicznych z Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wicedyrektor Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Z wykształcenia astronom. Miał okazję współpracować przy badaniach astronomicznych z Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się fizyką, kosmologią, astronomią oraz programowaniem.

Wojciech Jakubowski

Wojciech Jakubowski

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Współwłaściciel, CEO i Główny projektant Jakabe projekty sp. z o.o. – laureata licznych nagród architektonicznych

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Współwłaściciel, CEO i Główny projektant Jakabe projekty sp. z o.o. – laureata licznych nagród architektonicznych takich jak:. I Nagroda w kategorii „Nowo wykreowana przestrzeń publiczna w zieleni” w ramach XV edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce (2021), Tytułu Lidera Małopolski 2020 – XXI edycja konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie w Małopolsce 2020, Nominacja do EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe 2019.

Ukończył studia na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie – na wydziale Architektury i Urbanistyki oraz na wydziale Budownictwa. Interesuje się nowymi technologiami, drukiem 3D, wędrówkami górskimi, jest również wielkim pasjonatem książki drukowanej.

Marek Mszanik

Marek Mszanik

Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego i konstruktorem design 2M w biurze konstrukcji budowlanych.

Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego i konstruktorem design 2M w biurze konstrukcji budowlanych. Jest także projektantem i inspektorem nadzoru.  Studia magisterskie ukończył na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, na Wydziale Inżynierii Lądowej. Do kręgu jego zainteresowań należą nowe technologie, elektronika, robotyka oraz sport.

Aleksander Rokosz

Aleksander Rokosz

Projektant w Zieta Studio, freelancer. Laureat konkursów na rzeźby publiczne, laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Finalista Mazda Design Experience.

Projektant w Zieta Studio, freelancer. Laureat konkursów na rzeźby publiczne, laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Finalista Mazda Design Experience. Wykształcenie magistra inżyniera architekta zdobył w ENSA Paris Val-de-Seine. Jego pasją jest praca. Interesuje się kulturą także, storytellingiem w projektowaniu oraz odkrywaniem nowych miejsc i ich historii.

Marian Soida

Marian Soida

Dr hab. prof. UJ, dydaktyk Uniwersytetu Jagiellońskiego, astronom. Związany naukowo z Obserwatorium Astronomicznym.

Dr hab. prof. UJ, dydaktyk Uniwersytetu Jagiellońskiego, astronom. Związany naukowo z Obserwatorium Astronomicznym. Zainteresowany turystyką górską oraz siatkówką. W swojej pracy zawodowej miał okazję obsługiwać niewiarygodne instrumenty astronomiczne m.in. 100m radioteleskop w Effelsberg (Niemcy) i na własne oczy „zobaczyć” jak wyglądają galaktyki na falach radiowych.

Michał Uruszczak

Michał Uruszczak

Doktor inżynier architekt, adiunkt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, autor podręcznika do rysunku.

Doktor inżynier architekt, adiunkt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, autor podręcznika do rysunku. Człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach, takich jak historia malarstwa, architektury oraz sztuk plastycznych, architektura obronna, czy historyczna motoryzacja.

Marcin Wojtyś

Marcin Wojtyś

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Wcześniej pracował min. jako Dyrektor ds. innowacji i robotyki w FASTER FOOD TECHNOLOGIES, Dyrektor kreatywny w Warsaw Customs i Dyrektor operacyjny w Dębogóry – rodzinny deweloper.

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Wcześniej pracował min. jako Dyrektor ds. innowacji i robotyki w FASTER FOOD TECHNOLOGIES, Dyrektor kreatywny w Warsaw Customs i Dyrektor operacyjny w Dębogóry – rodzinny deweloper.

Ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, a także na University of Knoxville Tennessee.

Astronom amator, pilot samolotowy i szybowcowy, wielbiciel gór i starych samochodów marki Mini. Po godzinach przerabia stare motocykle i reperuje zabytkowe meble.

wwa szymon 1

Szymon Wójtowicz

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Wieloletni uczestnik procesów budowlano – wykonawczych. Specjalista w dziedzinie detalu technicznego Architektury.

Architekt, dyrektor kreatywny i współwłaściciel w WWJA (dawniej Wojtyś Wojtowicz Architekci + Jakabe). Wieloletni uczestnik procesów budowlano – wykonawczych. Specjalista w dziedzinie detalu technicznego Architektury.
Ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, a także na Bauhaus-Universität Weimar. Autor najlepszej pracy dyplomowej w ramach projektowania urbanistycznego, w roku 2009, pod egidą Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Sternik jachtowy, którego aktualnie interesują kwanty momentu pędu i antygrawitacja.

KONKURSY ARCHITEKTONICZNE

34-604 Przyszowa 82

tel. +48 692 422 717

kontakt@ideanova.org.pl

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

IDEANOVA MOUNTAIN SHELTER

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2022 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP”.

pl_PLPolish